Brand Name

LinkPlus Blog

Robotiğin Geleceği Nasıl Açık Araçlar Üzerine Kurulacak

Robotların yükselişi uzun zamandır bilim kurgu hikayeleri, TV şovları ve filmlerin konusu oldu. Hayattan daha büyük bu hikayeler, robot bilimi gelecekteki bir fantezi gibi hissettirebilir, ancak robotikte yeni bir çağ, yazılım yaratıcıları, geliştiricileri, katkıda bulunanlar ve topluluk üyeleri tarafından başlatılıyor.

Bugün öngösterimi yapılan “Nasıl Robot Devrimi Başlatılır?” Red Hat tarafından hazırlanan Açık Kaynak Hikayeler’de beş bölümlük bir belgesel. 2000'lerin ortalarında Robot İşletim Sistemi (ROS) ilk önce enkübatör Willow Garage'da gelişmiş robotik donanım oluşturmak için ortak bir platform olarak tasarlandı. Ancak 2014’te Willow Garage kapatıldı. ROS’ta yer alanlar projeyi burada bırakabilirlerdi ama bırakmadılar. Açık kaynak yazılım sayesinde ROS hayatta kalmakla kalmadı aynı zamanda gelişti. Bu beş bölümlük belgeselde ROS’un yaratılışının arkasındaki insanları ve onu küresel bir fenomene dönüştüren topluluğu sergiliyoruz.

Bu, kararlı ve kapsayıcı bir robotist grubunun (mühendisler, yazılım geliştiricileri ve bir insan-robot etkileşim uzmanı) ROS'u daha büyük bir topluluk için nasıl daha erişilebilir hale getirdiği konusunda bir hikaye. Açık kaynak kodunun teknoloji alanını dönüştürme gücü hakkında bir hikaye. Açık kaynaklı bir projenin küresel bir toplumu desteklemek için nasıl büyüdüğü ve bir endüstriyi nasıl kasıp kavurduğu hakkında bir hikaye. Tutkulu bir grup insanın işlerinin kaybolmasını nasıl reddettiğine dair bir hikaye. Her şeyden önce, topluluk üyelerinin kendileri hakkında bir hikaye.

Beş bölüm boyunca, robotik topluluğundan kayda değer uzmanlar içgörü ve uzmanlıklarını paylaşıyorlar: Evan Ackerman, editör, IEEE Spectrum; Steve Cousins, CEO, Savioke; Brian Gerkey, CEO, Açık Robotik; Kevin Knoedler, kazanan, 2017 NASA Uzay Robotiği Yarışması; Nate Koenig, baş teknoloji sorumlusu, Açık Robotik; Louise Poubel, ateşleme teknik lideri, Açık Robotik; Leila Takayama, insan-robot etkileşim araştırmacısı, California Üniversitesi, Santa Cruz; Melonee Wise, CEO, Fetch Robotik; ve teknoloji sorumlusu ve kurucu ortak Zipline Keenan Wyrobek.

Açık Kaynak Hikayeleri belgesel serisinin diğer bölümlerinde olduğu gibi, "Bir Robot Devrimi Nasıl Başlatılır" gibi, açıklığın değişim için bir katalizör olduğunu vurgulamaktadır. Açık kaynak dünyayı birçok farklı şekilde değiştiriyor - sadece dijital teknolojileri etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en acil sorunlarından bazılarını çözmek için birlikte çalışma şeklimizi de değiştiriyor.

Bizler Red Hat olarak muhteşem sonuçlar elde etmek için işbirliğinin gücünü anlayalı uzun zaman oldu. Açık Kaynak Hikayeleri ile, insanların bir şeyleri açıkça yaptıkları zaman neler yapabileceğini gösteriyoruz - çünkü paylaştığımızda gelişiyoruz.

ROS hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.openrobotics,orgwww.ros.org veya Twitter’dan @OpenRoboticsOrg hesabını ziyaret edin.

Açık Kaynak Hikayeleri hakkında daha fazla bilgi almak ve kalan dört bölümü yayınlanandığında sekmeleri açık tutmak için Açık Kaynak Hikayeleri'ni ziyaret edin ve bültene kaydolun. Filmi izleyin ve açık inovasyonun dünyayı nasıl değiştirdiğine ışık tutmamıza yardımcı olmak için #opensourcestories etiketini kullanarak başkalarıyla paylaşın.

LinkPlus, 1995 yılında kurulmuş ve bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir firmadır.

All Rights Reserved - LINKPLUS.COM.TR 2020 - Website and CRO Optimization: Popupsmart