Brand Name

LinkPlus Blog

Uzaktan Çalışanlarınızı Nasıl Yetkilendireceksiniz? İşletmesel Verileri Korumak ve Mobil Tehditleri Azaltmak İçin Neler Yapmalısınız?

COVID-19 virüsü ile mücadele etmek hem çalışanlar için hem de işverenler için zorlayıcı bir süreç oluyor. Uzaktan çalışanların sayıları arttıkça işletmeler için de problemler ortaya çıkıyor.

Peki, uzaktan çalışmaya alışık olmayan çalışanlarınızı nasıl yetkilendireceksiniz? Onlara şirket verilerine erişmeleri için gerekli uygulamaları ve araçları verirken şirket bilgilerinin güvende olduğundan, nasıl emin olacaksınız?

Global Workplace Analytics'e göre 2019'da dünya genelinde çalışan insanların %3.6’sı uzaktan çalıştı. Bu oran, 5 milyon çalışana tekabül ediyor!

Kesin olmamakla birlikte COVID-19 pandemisinin dünyaya hızlı yayılmaya başlaması ile bu rakamın 10 kattan fazla arttığını tahmin ediliyor.

BYOD stratejisine sahip olmayan şirketler hızla oluşturmalara başlıyorlar. Önceden bu stratejiye sahip olan firmalar ise belirlenmiş kapasitesinin çok üzerinde ölçeklemeler yapıyorlar.

Bu strateji, şirket verisi için ne demektir?

Tele-çalışanlar BYOD programlarına giriş yaparken, yeni araçlar kullanırlarken, verilere erişirken -ve hatta- internete giriş yaparken bile güçlük çekebiliyorlar. Bir kurum olarak tele-çalışanlarınıza bütün bu yetkilendirmeleri yaparken şirket güvenliğinden nasıl emin olacaksınız?

Bu soruların cevapları büyük önem taşımakla birlikte, çözümü için Unified Endpoint Management (UEM) sistemine ihtiyaç duymaktasınız.

Ne yazık ki, birçok kötü niyetli insan şirketlerin ve uzaktan çalışan personelin yaşadığı bu sorunları tespit edip bunlardan faydalanıyorlar. Hackerlar insanların evlerinden çalıştıklarının farkındalar.

Ortak ağlarlar saldırıya açık halde olabilir, bu yüzden de, hayati verileriniz kırılgan bir şekilde korunuyor olabilir. Örneğin, ortak Wi-Fi ağları hackerlar için kolay hedeflerdir. Kırmaya alışık oldukları bu ağlar ev Wi-Fi ağı çözümleri ile giderilemeyebilir.

Hackerin şirket bilgilerinize ulaşmak için elde etmesi gereken en önemli veri, personelinizin evindeki Wi-Fi ağına erişim şifresidir.

MobileIron UEM, MobileIron Access ve MobileIron Threat Defense (MTD) kullanıcı deneyimlerini olumsuz yönde etkilemeden, şirket verilerinizi mobil araçlar dahil olmak üzere korur ve şirket verilerine güvenli erişim sağlar. MobileIron (UEM) kullanıcının seçtiği cihazlar üzerinden şirket verilerine güvenli erişim sağlar.

Bu ürünlerin kolay kullanımı, üretkenliğin zirvesidir denebilir. MobileIron Access ile bir MobileIron korumalı cihaz bir çalışanın kimliği görevini görür ve şirket verilerine güvenli erişim sağlar.

Ağ şifreleri, bu noktadan sonra önemsizdir. Sıfır giriş deneyimi ile bütün potansiyel tehditler ortadan kalkar ve kullanıcılar rahatlıkla işlerine evden devam edebilirler.

MobileIron MTD, ağ ve uygulama nedenli olabilecek güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlar ve eylemler arasına sıralı yetki koyar. Eğer, kullanım %100 olursa, MobileIron MTD kötü niyetli bütün güvenlik saldırılarına karşı güvende olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için hemen Mobil Iron ile iletişime geçin veya numaranızı bırakın, müşteri temsilcimiz size ulaşsın.

30 günlük ücretsiz Mobile Iron MTD deneme sürümünüzü hemen başlatın!

[Kaynak]

LinkPlus, 1995 yılında kurulmuş ve bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir firmadır.

All Rights Reserved - LINKPLUS.COM.TR 2020 - Website and CRO Optimization: Popupsmart